23.10.2023 Kategorie: Tajemství čokolády

Je Chocolissimo továrnou na čokoládu?

Při pohledu na rozsáhlou nabídku Chocolissima nás možná napadne, zda takové množství produktů znamená, že firma je prostě továrna na čokoládu. Ale je to opravdu tak?

​​

Ukazuje se ale, že ačkoli má Chocolissimo bohatou produktovou nabídku, není možné ho ani zdaleka nazvat skutečnou továrnou na čokoládu. V níže uvedeném článku se dozvíme, proč to tak je.

Chocolissimo a definice továrny

Odpověď na otázku, zda je Chocolissimo továrnou na čokoládu stojí za to začít od samotné definice slova továrna. Továrnu můžeme definovat jako větší podnik, ve kterém se ve velkém měřítku pomocí strojů vyrábí jakýsi produkt.

Když porovnáme způsob fungování Chocolissima s uvedenou definicí, slovo „továrna“ není příliš možné k popisu naší společnosti použít. Především, naše čokolády nejsou vyráběné bezdušnými stroji. Na jejich výrobu dohlížejí čokoládníci z celé Evropy s desítkami let zkušeností. Nemůže tu tedy být řeč o hromadné sériové výrobě ve velkém měřítku.

Je třeba mít na paměti, že pro specialisty z Chocolissima není prioritou ekonomická produkce s minimalizací nákladů podle výše zmíněné encyklopedické definice. Prioritou je především kvalita, nikoliv kvantita. Proto naše společnost používá metody a techniky, které, ačkoli jsou nezřídka časově náročné, umožňují dosáhnout co nejuspokojivějších výsledků. Podívejme se tedy, čím konkrétně se vyznačuje přístup společnosti Chocolissimo při výrobě čokoládových specialit.

Dovednosti a technologie

Pravděpodobně hlavním důvodem, proč čokolády Chocolissimo nemohou být vyráběné sériově, je náš individuální přístup ke každé z nich. Při výrobě našich sladkostí využíváme různé techniky, díky kterým jim můžeme vtisknout individuální podobu. Jednou z nejdůležitějších je tzv. konšování, které spočívá na postupném zahřívání a míchání ingrediencí, ze kterých pak vzniká daná čokoláda. Právě během konšování čokoláda získává svou konečnou podobu a chuťové vlastnosti. Proto je dohled na tento proces zkušeným čokoládníkem nutností a zárukou kvality. Další metodou, která vylučuje sériovou výrobu je technika 2D tisku, díky které dokáží odbornici z Chocolissima vytvořit na čokoládě libovolný vzor. Nejdřív je návrh konkrétního vzoru vytvořen pomocí příslušného softwaru, který poté připravenou grafiku nebo nápis reprodukuje na povrch čokolády.

Je nutno říci, že individuální výroba čokolád v Chocolissimo nutně neznamená prodloužené termíny zpracování a dlouhé dodací lhůty. Právě naopak. Většina našich čokolád, včetně těch, které jsou vyráběny na míru podle přání zákazníka, jsou doručovány během 24 hodin. Takto efektivní výroba je možná zároveň díky dovednostem našich čokoládníků jak i díky technologicky pokročilému vybavení, které při práci používají.

Kvalita, nikoli kvantita!

Jaké možnosti se pro zákazníky Chocolissima otevírají díky individuálnímu, nikoli sériovému přístupu k výrobě čokolády? Máte díky tomu mj. možnost stvořit si vlastní chuťovou kompozici tím, že si sami vyberete jednotlivé ingredience pomocí jednoduchého konfigurátoru na našich stránkách. Na základě takového návrhu je následně čokoládníky z Chocolissima pečlivě vytvořena čokoláda nejvyšší kvality.

Další výhodou takového přístupu je to, že je možné vyrobit čokolády s libovolnými nápisy nebo vzory. Je to užitečné především v situacích, kdy chceme překvapit blízké sladkým dárkem, který bude personalizovaný ke konkrétní příležitosti. Tuto možnost často využívají nejen individuální osoby, ale také firemní zákazníci, kteří hledají nápady na originální dárky pro své klienty nebo obchodní partnery. Je nutné pamatovat také na to, že čokoláda není jediným produktem, který je u Chocolissima vyráběn individuálně na míru. Vašim představám je možné přizpůsobit i např. vzhled dřevěných krabiček pomocí vygravírovaných nápisů (v podobě např. přání). Takové spojení s personalizovanou čokoládou dokáže udělat opravdu velký dojem.

Pokud se nechceme dostat do rozporu s encyklopedickými nebo slovníkovými definicemi slova „továrna“, Chocolissimo určitě není možné označit za „továrnu na čokoládu“. Koneckonců dobroty, které u nás vznikají, nejsou vyráběny sériově a při jejích výrobě se klade důraz spíše na kvalitu než kvantitu. Z tohoto přístupu mají prospěch všichni: jak čokoládníci, kteří mají možnost využít své dovednosti k vytvoření malých cukrářských uměleckých děl, tak my*, kteří si můžeme tyto lahůdky vychutnat.

* Ačkoliv v tomto textu přímo odkazujeme na zákazníky Chocolissima, je nutno říci, že mnoho zaměstnanců Chocolissima jsou oddaní zákazníci, kteří milují naše čokolády již léta! Koneckonců spojuje nás vášeň pro čokoládu, no ne? ;)